Valgymas be sąžinės graužaties

Konjac yra aroninių (Araceae) šeimos amorfofalų (Amorphophallus) genties augalų rūšis. Mūsų šalyje šis augalas pasirodė XIX – XX a. sandūroje, sukeldamas nemažą nuostabą tarp botanikų, o šiandien jau yra itin populiarus tarp žmonių, kuriems rūpi jų figūra ir sveikata.

Elephant yam, Stanley s water-tub, Konjac

Tikras lobis yra jo šaknis, naudojama gliukomananui (vandenyje tirpstančiai natūralių skaidulų frakcijai) gauti. Šios skaidulos pasižymi organizmui vertingomis savybėmis:

  • palengvina vidurių užkietėjimą
  • mažina cholesterolio kiekį
  • reguliuoja cukraus kiekį
  • skatina toksinų pašalinimą
  • sudaro prebiotinę medžiagą
  • beveik neturi kalorijų

Kaip tik todėl NUTRICODE liniją papildė sveiko maisto skyrius, o pirmieji šio skyriaus produktai tai: Konjac superfood: Fettuccine, Penne, Spaghetti, Angel Hair ir Rice. Galite juos įtraukti į savo mitybą bet kuriame programos etape! Malšina alkį be sąžinės graužaties, o dėl didelio skaidulinių medžiagų kiekio leidžia prisivalgyti iki soties ir pagerinti žarnyno judrumą. Juose nėra cukraus, riebalų, grūdų, glitimo, sojos ar gyvūninės kilmės ingredientų. Vienoje porcijoje yra tik 5 kalorijos!

Mes rekomenduojame Jums eksperimentuoti su skoniais, tekstūromis ir priedais gaminant įvairius pietų patiekalus, salotas ir saldžius desertus. Ryžius ir makaronus galite paruošti per 2 minutes!

Be to, rekomenduojame Konjac One Week Pack – tai megarinkinys, kurį sukursite pagal savo poreikius ir pageidavimus visai savaitei. Galite rinktis iš visų penkių konjac produktų rūšių ir kiekvieną dieną savo lėkštę pripildykite nauja sveikatos porcija.

Svarbiausia, kad tinkama mityba taptų įpročiu!

Drakonų maistas

Dalintis: