Plaukimas Jiese pavasarį

Plaukti Jiesia, o tiksliau Tripakopiu ir kitais Jiesios slenksčiais buvo mano brandinta svajonė nuo pernai metų, kuomet užsikrėčiau plaukimo baidarėmis manija.

Perplauktų upių sąrašas:

Keliomis plaukiau nuo pradžios iki galo, kitomis mažą atkarpą.

Tiesa visomis upėmis teko plaukti vasarą, arba rudenį. Tačiau Jiesia yra ta upė kuria galima plaukti tik po didelių liūčių, arba pavasarį. Kadangi mano tikslas buvo Tripakopis tad pasirinkau pavasarinį plaukimą. Taigi pasidalinsiu savo patirtimi, pliusais ir minusais.

Visų pirma mano patirtis plaukiant baidarėmis tikrai nėra maža, apie tai galite paskaityti kituose mano straipsniuose. Puikiai manevruoju, persinešu baidaręm kliučių nebijau.

Plaukimas Jiesia prasidėjo labai gražią saulėtą dieną. Tačiau oras pasitaikė šaltas. Plaukiau vienviete baidare, ko daugiau nedaryčiau. Nuplaukiau pusę savo suplanuoto kelio, tripakopio nepasiekiau. Stojau netoli tripakopio.

Pliusai:

  • Šaltas oras nebaisu, irkluojant nėra šalta.
  • Gamta labai graži,
  • Upė tikrai verta dėmesio, nėra sudėtinga tačiau nenuobodi,
  • Vienvietė baidarė, labai lengva ir labai manevringa.

Minusai:

  • Šušlapimas gali būti pavojinas,
  • Pavojinga patekti ties užvartomis, sunku išsisukti, baidarę verčia stipri srovė,
  • Baidarė pernelyg lengva tokiai srauniai upei,
  • Baidarėje permažai vietos daiktams.

Mano plaukimas baigėsi tuo jog manevruodama tarp užvartų baidarės priekis paniro ir aš apsiverčiau, staigiai atverčiau baidarę, dalis daiktų sušlapo, pati permirkau kiaurai, nieko nesusižalojau. Pirmas įspūdis dar nepradėjus plaukti buvo tas jog baidarė nestabili tokioje sraunioji upėje, sunku ir baisu pajudėti, plaukiant sunku sustoti, išlipti ir įlipti, baidarė gali lengvai apsiversti.

Išlipusi iš vandens susidūriau su ta problema, kad baidarė buvo pilna vandens, ją reikėjo užtempti į aukštą krantą, kas buvo labai sudėtinga. Turėjau virvę, ja aprišau baidarės rankeną ir tempiau, stipri srovė vertė baidarę, vanduo neišsipila taip lengvai, apsukau baidarę ištraukiau kamštį ir laikiau baidarę kol vanduo bent dalinai išsipylė. Tada lengvesnę baidarę užtempiau į krantą. Turėjau sausų rūbų, persirengiau. Išvados tokios, jog noriu plaukti Jiesia, kada bus kiek šilčiau.

Drakonų maistas

Dalintis: