Kelionė automobiliu į Alpes slidinėti


Jau 4 meta mūsu pagrindiniu atostogų tikslu tampa kelionė slidinėti į Prancūziją automobiliu. Pirmais metais keliavome į Slovakiją „Jasna” kurorta, na o pastaruosius 3 metus atostogaujame Prancūzijoje. Lankėmės Champagny kurorte, apie tai galite paskaityti čia „Otkutiurinis Prancūzijos maistas” Dabar daugiau papasakosiu apie Les Arcs kurortą.

Kuo vertingas šis straipsnis?

  • Kelionės palanvimo patarimai,
  • Meniu planavimo patarimai,
  • Slidinėjimo ypatumus.

Kelionės planavimas

Kelionė kaip visada prasideda nuo Lenkijos per Vokietiją, kertant Šveicariją ir judant per Prancūziją Alpių link.

Pirmają dieną pasiekiame Vokietiją, apsistojame „Holiday inn express” viešbutyje.

Antroji diena tranzitinė su apsilankymu pas draugus, įspūdingame „Bat Liebenzell” miestelyje kalnų apsuptyje.

Keliaujant Vokietijos greitkeliais, kelyje mūsų automobilis ėmė gesti ir pats savaime užsikurti. Tai jau kėlė šiokį tokį sunerimą. Tačiau keliavome toliau. Kirtome Šveicariją, prasidėjo, siauresni keliai, sankryžos, šviesoforai ir mūsų automobilis užgeso ir neužsikūrė sankryžoje. Nusprendėme rizikuoti tikėdamiesi, jog kažkaip pasieksime Prancūziją. Pavyko išjudėti iš Šveicarijos,  judėjome link Prancūzijos kur laukė sunkiausia dalis kalnai, tuneliai, sniegas ir siauri keliai. Kažkokiu stebuklingu būdu atvykome į vietą saugiai apie 5 val. ryto.

Meniu planavimas

Kiekvienos kelionės metu susiplanuoju savo biudžetą. Kiek skirti pinigų maistui gamintam namuose, kiek skirti išlaidoms kavinėse.

Kadangi mūsų dienotvarkė budavo gan pastovi maisto atžvilgiu, pusryčius valgome namie, pietų metu užkandžiaujame kavinėje, nes tai sutapdavo su slidinėjimu. Na, o vakarienę valgome namie arba restorane. Iš anksto viską suplanavus apsipirkau pakeliui į kalnų kurortą, nes išties pirkti maistui daugiau laiko nelabai ir buvo. Kadangi kalnų kurortai maži, įsikūrę kalnų apsuptyje, tokiose vietose didesnių prekybos centrų nėra, tačiau reikalingiausių produktų galima įsigyti ir mažose padruotuvėlėse.

Pravartu apgalvoti meniu iš anksto, išsiaiškinti kokie yra maisto gaminimo būdai, ar yra orkaitė, kaitlentė, ar mikro bangų krosnelė. Mūsų atveju buvo tik kaitlentė, mikro bangų kosnelė, o aš turėjau kepsnelių bei šonklaukiukų.

Iš anksto apsipirkus išleidome maždaug 200 eur 3 asmenims . Pusryčiams, bei vakarienei. Pusryčiai, sumuštiniai, kepta kiaušinienė, salotos su vištiena, tunu. Vakarienė šonkauliukai, kepsneliai, sriuba, spageti, su vištiena bei tunu, sriuba.

Kiaulienos marinavimas
Kiaulienos kepsneliai

Kiaulienos kepsnelius marinavau su česnaku, pipiriais, aitriosiomis paprikomis, pagardinau sūriu, kadangi teko improvizuoti, tai kepsnelius kepiau mikrobangų krosnelėje. Iškepė puikiai, sultingai prie jų pagaminau salotų.

Kiaulienos šonkauliukai ir marinuotų cukinijų mišrainė.

Šonkauliukus marinavau pomidorų padaže, pagardinau druska, pipirais ir įdėjau cukinijų mišrainės kurią pasiimiau iš namų.

Kiaušinienė

Grybų sriuba iš tetrapako

Išmėginau sriubą iš tetrapako, kurią įsigijau prekybos centre, papildomai pagardinau, sūriu, pipirais, aitriosiomis paprikomis.

Spageti

Keliaujant stengiuosi neišmesti maisto, visus produktus panaudoti, tad iš mėsos likučių paruošiu padažą, pagardinti, sriubą, kiaušinienę ar makaronus. Viską stengiuosi panaudoti praktiškai ir skaniai.

Slidinėjimas

Po truputi pradedu atrasti slidinėjimo malonumą, pramokau neblogai slidinėti. Les Arcs 1950 kurortas patogus tuo, jog mes buvo apsistoję mažame kalnų miestelyje, kuriame yra viešbučiai, suvenyrų krautuvėlės, mažos krautuvėlės su būtiniausiais daiktais, maisto produktais, restoranai. Visas gyvenimas kalnuose vyksta dienos metu nuo 9 iki 17 val. Nuo keltuvų atidarymo iki uždarymo.

Galima įsigyti slidinėjimo bilietą visai dienai, arba 4 val. Vyrukai rinkdavosi bilietus visai dienai ir slidinėti keliaudavo anksti, o aš slidinėdavau nuo maždaug  13 val iki kol pavargdavau. Iš vakaro susiplanuodavau, kurias vietoves noriu pamatyti, pagal žemėlapį. Aš slidinėju gan lėtai, plius iš anksto reikia susiplanuoti grįžimą namo, nes kai kurie keltuvai gali būti uždaryti. Todėl kelionės tikslas, poilsis turėdavo būti suplanuoti. Susirasti reikiamus keltuvus bei trasas yra labai paprasta, jos žymimos spalvomis nuo lengviausios iki sudėtingiausios. Lengviausia mėlyna, raudona ir sudėtingiausia juoda. Aš rinkdavausi mėlynas arba raudonas trasas. Nes nepatyrusiam slidinėtojui juoda trasa ir netigi raudona gali būti neįveikiamos. Neverta rizikuoti.

Mano slidinėjimą apima, azartas nusileisti vis sunkiasne trasa, tačiau kartu stengiuosi maksimaliai laikytis saugumo. Ir kas man yra svarbiausia  tai kalnų teikiamas grožis ir ramybė. Nuostabu lėtai slysti Alpių kalnų papėdėmis, žvalgytis po apylinkes, džiaugtis tyla ramybe ir didinga Alpių kalnų gamta.

Tai man, tokios atostogos kuomet galiu skirti laiko sau. Dalį dienos praleisti kalnuose ir dalį dienos skirti savo aistrai, rašymui. Turiu pripažinti Alpės įkvepia ir sukuria nuostabią nuotaiką. Tikiuosi ir jūs pajusite tai. Ir lauksite mano nuotykių kuriuose esu rašydama šį tekstą. Ir šalia manęs guli Pupis ir jo nuotykiai tikiu bus nuostabūs. Iki kitų susitikimų.

Drakonų maistas

Dalintis: