Jautienos karpačio

Jautienos Karpačio pamėgau anksčiau nei jautienos kepsnį, su šiuo patiekalu susipažinau „Bella Italia” kavinėje Kaune. Norėdavau pasigaminti šį patiekalą namie, tačiau kildavo klausimų dėl mėsos kokybės, pačio paruošimo ir vis nesiryždavau išmėginti šio patiekalo namie. Bendradarbiaujant su „Feel the Beef „ dingo visos abejonės ir pagaminau jautienos Karpačio namie.

Reikės:

  • Jautienos,
  • Kaparėlių,
  • Tarkuoto sūrio,
  • Pipirų, druskos,
  • Citrinos sulčių,
  • Rukolos,
  • Alyvuogių aliejaus.

Gaminame:

Atšaldome jautieną kameroje, paliekame 1 val. supjaustome plonais griežinėliais, beriame tarkuotą sūrį, dedame kaparėlius, druską, pipirus, apšlakstome alyvuogių aliejumi, citrinos sultimis, dedame rukolą. Ir štai patiekalas jau paruoštas. Jei mėsa kokybiškas puikiai atsiskleidžia jos skonis.

Truputis istorijos apie Karpačio :

Nuo 1950 metų, kai Džuzepė Čiprijanis Venecijoje sukūrė šį patiekalą ir pavadino jį Renesanso epochos tapytojo Vitorė Karpačo vardu, pasaulis šį šaltą itališką užkandį tapatina su plonai pjaustyta žalia mėsa, gardinta alyvuogių aliejumi, actu ir citrinų sultimis.

Tiesa, karpačas sukurtas ne be moters pagalbos: istoriniai šaltiniai teigia, kad kartą į Džuzepės kavinę „Garry“ užsukusi grafienė Amalija Nani Močenigo pasiguodė, kad gydytojas jai uždraudė valgyti virtą, keptą ar troškintą mėsą.

Pastaraisiais metais situacija keitėsi ir terminas „karpačas“ naudojamas praktiškai bet kokiam pjaustytam produktui su pagardais apibūdinti: mėsai, žuvims, jūrų gėrybėms, grybams, vaisiams, daržovėms ir kt.  Pavyzdžiui, ypač populiarūs pomidorų, burokėlių, cukinijų karpačai.

Tradicinis karpačas ruošiamas iš šviežios, plonai pjaustytos jautienos. Kad mėsa geriau pjaustytųsi, prieš tai ji trumpam patalpinama į šaldymo kamerą arba apdeginama.  Labiausiai paplitęs pikantiško skonio karpačo pateikimas – su parmezanu, gražgarstėmis, vyšniniais pomidorais.

Drakonų maistas

Dalintis: