Mūšos Tyrelio pažintinis takas

Šiemet jau tapo tradicija keliauti po Lietuvą pažintiniais takais, jau teko lankytis

Varinkų pažintiniame take, aplankyti Žuvinto ežerą, Kernavės pažintinį taką ir kitus kurių dar neaprašiau. Šį sykį pasukome toliau Šiaulių link, beveik prie Latvijos sienos yra Mūšos Tyrelio pažintinis takas.

Apie

Mūšos tyrelio pažintinis takas  – pažintinis takas, įrengtas Joniškio rajone, 15 km į pietus nuo Žagarės, siekiant apsaugoti nuo išnykimo unikalias Mūšos tyrelio telmologinio draustinio gamtines vertybes. Nutiesus pažintinį taką lankytojai nukreipiami atitinkama linkme, o bet kur vaikščioti yra draudžiama.

Mūšos tyrelio pelkinis kompleksas palyginti vėlai pripažintas kaip vertinga ir saugotina teritorija. Sovietmečiu Mūšos tyrelio pelkė buvo numatyta durpių gavybai. Vis dėlto vėliau suvokta, kad reikia išsaugoti bent dalį unikalaus pelkinio komplekso.

Pirmajame tako įrengimo darbų etape (iki 2015 m. kovo mėn.) nutiestas 3,6 km lentų takas ir atkarpa įprasto miško tako. Antrajame etape planuojama baigti įrengti visą apie 7,5 km ilgio pažintinį taką, supantį Miknaičių ežerą iš abiejų pusių, todėl lankytojams nebeteks grįžti tuo pačiu taku.

Miknaičių ežeras

Šis pažintinis takas tikrai įdomus tuo, jog aplink pelkėtas vietoves vis keičiasi gamtovaizdis, keliaujant pažintiniu taku pirmoje stotelėje radome apžvalgos bokštelį. Kadangi keliavome kartu su mūsų nauju draugu Pupiu, tai šis taipogi norėjo visur apsižvalgyti.

Pupis žvalgosi

Vėliau patraukėme prie Miknaičių ežero ir stabtelėjome užkąsti, nes keliaujant su gyvūnu 7.5 km yra tikras iššūkis todėl verta pasiimti maisto bei vandens.

Sustojus prie Miknaičių ežero yra patogių ir vaizdingų vietų pietums. Pupis šį kartą degustavo ” Marp” ėdalo su vištiena.

Pupis ragauja „Marp” sauso ėdalo

Pakeliui gausu informacijos apie vietinius gyventojus, paukščius, žinduolius. Poilsio vietose galima paskaityti apie čia gyvenančius miško gyventojus, bei lankomas įsimintinas vietas.

Draustinio koplytėlė.

Kas įdomiausia man kaip skautei, tai jog tose vietose vyko partizaninis judėjimas, kadangi pelkėtos vietos yra sunkiai prieinamos, čia netgi įrengta partizanų stovyklavietė.

Partizanų stovyklavietė

Bei stovi Tyrelio akmuo kuris turi savo legendą ir atliko svarbią funkciją partizaninio judėjimo metu, jis buvo susitikimų vieta.

Tyrelio akmuo

Apkeliavome visą taką, laiką kelionei pasirinkome puikų, nebuvo karšta keliaut, nebuvo sunku, grožėjomės gamta ir besikeičiančiais vaizdais.

Pakeliui

Pupis kelionę atlaikė puikiai, neverkė, ėjo kiek jam leido jėgos, truputį jį panešėme tačiau jis laikėsi didvyriškai.

Edgaras ir Pupis

Na, o grįžtant namo vingiuotais keliukais, Pupis ramiai sau sėdėjo savo guolyje pritaikytame gyvūnus gabenti automobiliu. Kadangi Pupis keliauti mėgsta, kelionės metu elgiasi ramiai, gulinėja, todėl jam nereikia bokso.

Drakonų maistas

Dalintis: