Jautieno antrekotas

Kas yra jautienos antrekotas ?

Jautienos gabalas, išpjautas tarp nugarinės ir sprandinės dalies bei šlapiai brandintas 30 dienų. Ši mėsa marmuriška, gilios burgundiško vyno spalvos, o iškepus – ypač skoninga.

Reikės:

  • Jautienos atrekoto,
  • Druskos, pipirų,
  • Svogūnų,
  • Česnakų,
  • Kalendros,
  • Garnyrui, marinuotų burokėlių.

Ilgą laiką nesiryždavau gaminti jautienos, o ypač kepsnio, nes netikėjau, jog man pavyks. Kadangi mėgstu improvizuoti visada jautieną gamindavau savaip ir turiu pripažinti retai pavykdavo, mėsa būdavo nesultinga, guminė. Bendradarbiaujant su „Feel the Beef „ sužinojau jog labai svarbi mėsos kokybė, jos brandinimo laikas kepimo trukmė bei prieskonių dėjimo tvarka. Pirmiausia išėmus mėsą iš šaldytuvo svarbu ją palaikyti kambario temperatūroje. Į gerai įkaitusią keptuvę dėti mėsą ir ant jos berti prieskonius, pipirus, druską, česnaką, dėti svogūną. Apkepti vieną mėsos pusę 5 min apvertus dėti prieskonius ir kepti dar 5 min. Poto išėmus mėsą iš keptuvės, leisti jai pailsėti įsigerti prieskoniams. Taip paruošta jautiena yra labai sultinga, puikios konsistencijos ir atskleidžiamas tikrasis mėsos skonis. Jautienos galima įsigyti didžiuosiuose Lietuvos miestuose, Rimi, Promo parduotuvėse.

Jautienos antrekotas

Kitas jautienos antrekoto kepimo būdas

Į gerai įkaitusią keptuvę dėti mėsą be prieskonių. Apkepti vieną mėsos pusę 5 min apvertus kepti dar 5 min. Išėmus mėsą iš keptuvės, berti druską bei pipirus ir leisti jai pailsėti įsigerti prieskoniams.

Sultinga jautiena be garnyro

Lėkštės iš „Laumių puota”

Drakonų maistas

Dalintis: