Kernavė – Balto kalno pažintinis takas – Pietūs „Kernavės Sode”

Neseniai pradėjome lankyti įvairius Lietuvos pažintinius takus ir ieškome vis naujų. Įdomu paskaityti apie juos, galbūt šalia atrasti nematytus miestelius, kaimelius ar kitas be galo jaukias vietas. Kartais kelionės būna itin skautiškos, asketiškos ir ekstremalios, o kartais tiesiog aplankome miestelius, skanaujame vietos maisto. Šį kartą tikslas buvo „Baltas kalnas”, šalia Neries upės įrengtas pažintinis takas mišku, kuriame gausu medinių sklulptūrų, polsiaviečių ir laužaviečių.

Mūsų kelionė prasidėjo pačioje Kernavėje, iki šiol čia neteko lankytis.

Kernavė – miestelis Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje, Neries dešiniajame krante, 18 km į pietvakarius nuo Širvintų, 35 km į šiaurės vakarus nuo Vilniaus. Seniūnijos centras, 2 seniūnaitijos (Kerniaus ir Piliakalnio).

Miestelis garsus Kernavės piliakalniais, kuriems XIX a. sugalvoti vardai – Pilies kalnas, Aukuro kalnas, Mindaugo kalnas (arba Mindaugo sosto piliakalnis), Lizdeikos kalnas ir Kriveikiškio piliakalnis.

Sužavėjo čia esantys piliakalniai, jauki atmosfera, atvykus maloniai nustebino, miestelio centre koncertuojantys Bočių chorai. Kas kartą atvykus į naują miestelį, jį vertinu pagal tai kokia čia atmosfera, kokie žmonės, koks kraštovaizdis ir kaip toje vietoje jaučiuosi. Kernavė man paliko jaukų įspūdį, gal senovės dvelksmas, kultūros paveldas šį miestelį daro tokiu autentišku.

Kadangi išvyka buvo daugiau turistinė, todėl šį kartą rinkomės pietauti kavinėje. „Drakonų maistas” tai maisto tinklaraštis, tad maistas yra neatsiejama šio tinklaraščio dalis. Pietauti užsukome į „Kernavės sodą”, kur valgėmė gardų lašišos kepsnį su daržovėmis, varškėtukus su uogiene, bei šaltibarščių. Maistas gardus, aptarnavimas svetingas, atmosfera jauki, be to šaunu buvo iš lauko terasos stebėti koncertą.

Papietavę pasukome pažintinio tako link. Esu išnaršiusi ne vieną mišką, teko gyventi ir orientuotis pagal gamtos ženklus, be telefono, laikrodžio ar kitų prietaisų rodančių kryptį. Kelionę Balto kalno pažintiniame take, palengvino visur išdėstytos nuorodos bei žemėlapis.

Pats takas veda per lapuočių ir spygliuočių mišką, juo patogu eiti ir jaunam ir vyresniam, takas prasideda nuostabiu vaizdu į Nerį.

Čia įrengta daug poilsiaviečių su pavėsinėmis, staliukais, suolais bei tualetais. Tai puikus pasirinkimas piknikui gamtoje.

Kelionės metu gausu medinių skulptūrų, suoliukų poilsiui, bei įvairių lieptelių, kurie paįvairina kelionę.

Drakonų maistas

Dalintis: