3 Dienų kelionė Ūlos upe

Pirmoji diena

Pradėjome plaukti nuo Kriošlio kaimelio, pirmą dieną plaukėme apie 3 val. iki Ūlos ežero kur ir apsistojome.

Ūla – ežeras pietų Lietuvoje, Varėnos rajone, apie 9,5 km į pietvakarius nuo Panočių, 2 km į vakarus nuo Rudnios. Ežeras trikampio formos, nusidriekęs iš šiaurės į pietus 0,49 km, plotis siekia 0,37 km. Šiaurinis ir vakarinis krantai aukšti. Pietinis krantas vingiuotas, žemas. Ežero rytine dalimi prateka Ūlos upė. Yra 0,04 ha salelė. Dugną dengia smėlis.

Ūlos ežerą supa Dainavos giria (Linežerio ir Kašėtų miškai), jis įeina į Ūlos kraštovaizdžio draustinį. Rytiniame krante rasta neolito gyvenvietės liekanų[1]. Vakarinėje pakrantėje įrengta stovyklavietė.

Ūlos ežeras

Šauni vieta, čia įrengtos poilsiavietės, kuriose yra laužavietės, malkų. Puikus krantas maudynėms ir labai šiltas vanduo.

Antroji diena

Iš Ūlos ežero pasukome Kašėtų kaimo link. Kelionės metu teko persinešti baidares per Rudnios užtvanką. Iš viso keliavome ~5 val. pakeliui radome stovyklavietę nakvynei, kelionės metu mus užklupo lietus, tokiu atveju pravartu turėti palapinsiaustę apdengti baidarei, nes mes visus daiktus, maistą, drabužius plukdėme su savimi. Patarimas neimkite daug vandens, svarbu turėti taros vandeniui, nes į Ūlos upę įteka daugybė šaltinėlių kurių vanduo yra geriamas.

Trečioji diena

Keliavome nuo Kašėtų kaimo iki Zervynų šioje kelio atkarpoje plaukti buvo sunkiausia, pakeliui labai daug išvartų daug kur teko neštis baidarę.

Nuo Zervynų kaimo galima plaukti per visą parką iki pat Merkio upės, ši kelionė atkarpa yra lengviausia, mažiausiai išvartų, upė srauni, nedaug vingių, vaizdingas kraštovaizdis.

Kviečiu pasižiūrėti filmuką apie Ūlos upės istoriją.

Baidares nuomavomės iš „Puvočių baidarės”

Drakonų maistas

Dalintis: