Kauno marios ir skautiška bulvių košė su jalapenais

Šį kartą noriu pristatyti stovyklą ant Kauno marių kranto, slaptoje vietoje, Paežerojų, skautiškas gimtadienio tradicija ir apleistų vietų lankymą.

Pirmoje stotelėje aplankėme gan keistą, niūrų ežerą netoli greitkelio Kaunas – Vilnius.

Apie

Paežerojus (Paežeris) – ežeras Kaišiadorių rajono savivaldybėje, Rumšiškių seniūnijoje. Ežeras telkšo Rumšiškių miške, šalia magistralės  A1  VilniusKaunasKlaipėda . Vandens telkinys savo forma ištisęs šiaurės – pietryčų kryptimi 0,59 km, didžiausias plotis iki 0,16 km. Krantai žemi. Ežeras nenutekantis, priklauso Pravenos baseinui.

Prie Paežerojaus ežero 54.880953°š. pl. 24.178042°r. ilg., Rumšiškių pusėje, įrengta poilsiavietė [1] su miško baldais, laužaviete, kita minimalia rekreacine įranga lankytojams. Šalia veši prižiūrimi įvairaus tankumo medynai. Šiame pakraštyje vietovė pakili, su nuolydžiu į ežero pusę. Pakrantės pelkėtos, supantis pušynas ir mišrus miškas su pušimis priskiriamas kertinėms miško buveinėms.

Kauno marių apleista stovykla

Antroji mūsų stotelė buvo seniai apleista stovykla „Kauno Marios”

Apie

Buvusi J. Janonio pionierių stovykla „Kauno marios“ veikė iki 1999 metų. Nors gražios gamtos apsuptyje stovinčiuose nameliuose dabar tik drėgmė ir pelėsis, kažkada tai būdavo vieta,vasaroms suteikusi daugybę įsimintinų akimirkų.Praėjus stovyklą, prasideda miško takas, kuriuo eidami prieisite Gastilionių pakrantę su gražia atodanga į Kauno marias nuo skardžio.

Ir galiausiai apsistojome, gražioje vietoje prie Kauno marių, kur įsikūrėme skautiškai.

Ir žinoma neapsėjome be maisto gaminimo skautiškai, tai ir bulvių košės su japapenais bei konservuota, kapota jautiena ir rytinės kavos.

Jaukiausios akimirkos visuomet būna kuomet, gali sau leisti vakaroti ant ežero, jūros, ar marių kranto. Kai niekur neskubi ir žinai, jog čia šalia ir užmigsi. Visapusiškai nuostabus jausmas.

Štai taip mes praleidome savaitgalį, visai nemoteriškai, nors komandoje buvo vien merginos. Kartu atšventėme vienos „mergelės” gimtadienį kurių pas mus ne viena. Gimtadienio šventimas buvo pradėtas naktiniu žygiu, pedartų šūviais, tortu ir gimtadienio žvakutėmis. Per visą laiką sugebėjome nufotografuoti tik girliandas sudėliotas ant krūmų, ak… koks geras vaizdas buvo… Emocijų buvo tiek, jog tiesiog net nuotraukos neberūpėjome laiko.

Drakonų maistas

Dalintis: