5 priežastys kodėl Talinas ŽIEMĄ magiškas

Talinas, Estijos sostinė kur žiemos kelionės metu gali magiškai nusikelti į viduramžius. Nekalbėsiu apie šalies padėti jos geografiją, žmones. Kalbėsiu apie tai kuo man Talinas buvo magiškas. Apie lapių apykakles, trolių kepuraites, karšto vyno kvapą miesto rotušėje ir gynybine siena apjuostą miestą, kuris primena tvirtovę ir leidžia pasijusti magiškai.

IMG_4202

1. Žavinga mielai Kalėdinė aplinka

Teko Taline lankytis net du kartus ir abu kartus žiemą, viena kelionė buvo prieš Kalėdas kitą per Kalėdas. Tad jei norite pajusti žavingą, neperkrautą, kalėdinę dvasią su karšto vyno kvapu ir žiemine skandinaviško prieskonio turinčią aprangą, kuri padidina efektą jog Wow Kalėdos, tai Talinas tam puikiai magiškai nuteikia. Kalbėdama apie Taliną turiu galvoje jo senamiestį, kurį juosia gynybinė siena. Senamiestis nėra didelis, tačiau jame lyg paskęsti, daugybė mažų gatvelių, skersgatvių, slaptų patekimų iš vienos vietos į kitą, įvairiausių užkaborių su jaukiomis vietomis, kur tiesiog žvalgaisi besisukdamas ratu. Mažai kičo, mažai per prievartą kišamo Kalėdų suvokimo jog tai tėra Grinčo nekenčiami maišeliai ir krepšeliai. Viskas smulku, miela, natūralu ir kada pats to nori.

IMG_4120

2. Pasivaikščiojimas su vaiduokliais

Taline yra galimybė apsilankyti įdomiai nuteikiančioje programoje, „pasivaikščiojimas su Talino vaiduokliais” ši pramoga nėra kažkokia antgamtinė, tai tėra pasivaikščiojimas su vietiniais gidais po miesto senamiestį po įvairias vietas kurios vienaip ar kitaip yra įdomios, kai kurios baugios turinčios savas istorijas legendas. Kai kurios tėra iš piršto laužtos ir išdailintos, turistams pritraukti. Tačiau vienaip ar kitaip tai magiška.

3. Maistas

IMG_2516

IMG_2519

IMG_2520

DSC_0031

Talino maistas prieinamas paprastam turistui gan europietiškas, neteko domėtis tikra estų virtuve, bet dažniausiai norint pavalgyti, retai kada rasi tikro vietinio maisto, taigi Talinas nėra išimtis, čia yra kiniškų, indiškų restoranų, taipogi mums įprastų greito maisto restoranų. Teko skanauti ir tikrai brangaus baklažanų troškinio, su Vanna Talin, bet kartu pačiame Talino senamiestyje, gali rasti ir ne tokio brangaus kinų maisto.

4. Kalėdinė atributika

Kalėdų atributika Taline mane užbūrė, ji primena tikras kvepiančias Kalėdas, tikromis eglėmis, apelsinais, tikromis nekičinėmis dekoracijomis, mane sužavėjo neperkrautos dovanų krautuvėlės stilingos neužkištos detalės. Senamiesčio centre Kalėdų mugė priminė mugę, o ne turgų.

5. Kokybiški suvenyrai

IMG_2551

Iš Talino parsivežiau kokybišką, nestandartinę kepurę, kuri kartu yra ir šalikas, bei tokias pat pirštines. Tokių ir dar daugiau suvenyrų galima rasti Talino senamiestyje, kaip ir minėjau neapkrautame įsisiūlančiomis prekėmis, kurias įsigijus tik apkrauni namus niekais.

Norint pajusti tikrą Kalėdų dvasią, labai rekomenduoju aplankyti Taliną pieš Kalėdas 🙂

Drakonų maistas

Dalintis: