5 DALYKAI įsimintiniausi KOSO saloje

20180907_105717_0001

Atrodo Koso sala yra mažytė neturi pernelyg daug istorinių vietų, tačiau aš kiekvienoje vietoje įžvelgiu kažką neįprasto ir kiekviena kelionė man skiria savo dovanų ar tai prisiminimai ar nuostabus suvenyras ar net naujos mintys ir suvokimas. Taigi 5 dalykai kurie man buvo įsimintiniausi Koso saloje.

1.  Koso salos virtuvė

IMG_1274

Koso sala yra nedidelė sala Graikijos rytuose netoli Turkijos. Viešėjome Koso saloje 2013 liepos mėnesį Kardamenos miestelyje . Šioje saloje teko valgyti ypač skanaus ir įvairaus maisto. Pradedant nuo Graikiško skanėsto Baklavos (populiarus desertas – sluoksniuotas pyragaitis), apibarstytas riešutais ir apipiltas medumi, užsigeriant rožiniu vietos gamybos vynu.

Baklava valgėmė Captains restorane 

Taipogi teko skanauti graikiško maisto asorti, tai Souvlaki (graikiškas šašlykas) , Dolmades (mėsa įdaryti vynuogių lapai ) ir taipogi mano mėgstami mėsos kukuliukai, su graikiškomis salotomis.

Maistą valgėme restorane : Sophie’s restaurant 

Ragavome ir vietinių spagečių, su mini mėsos kukuliais, vištienos kepsnį grybų padaže, bei žuvį tešloje. Porcijos išties įspūdingo dydžio, man jų nepavykdavo suvalgyti, dauguma patiekalų patiekiami su bulvytėmis free.

Šių patiekų skanavome: Kampos restorane
ir Avli restorane 

Įsimintiniausias patiekalas buvo tobulai iškepta žuvis, žuvis kepta ant grotelių, nepamenu kokia buvo žuvis, tačiau sunkiai ją atskyriau nuo vištienos, ji buvo sultinga pagardinta citrinos sultimis, ir visiškai neturėjo žuvies kvapo, ir gan prastoko skonio pica, su storu neskaniu padu, ir neįpatingais sūrio mėsos ir daržovių priedais.

Šių patiekalų ragavome : Captains restorane 

IMG_1356

Kardamenoje atostogavome Stergia apartamentuose ( Kardamena 85300, Greece), su visa būtina įranga, tad be vergo galima buvo visko pasigaminti. Kiekvienoje kelionėje stengiuosi pagaminti kažką pati iš vietinių produktų, Koso saloje gaminau salotas pusryčiam.

Koso saloje maistas tikrai labai skanus, įvairus, tiesa aš pirmą vietą atiduočiau žuvies patiekalams. Kainos nėra didelės, restorane daugumoje salos vietų, tiek Kardamenoje, tiek Koso mieste ar Kefalos, du žmonės gali pavalgyti už maždaug 25 eur.

 2. Transporto priemonė 

Pirmą vietą skiriu mūsų transporto priemonei motoroleriui, kurį išsinuomojome Kardamenos miestelyje ir su juo apkeliavome visą salą. Tai buvo pats įsimintiniausias, romantiškiausias keliavimo būdas, nes važiuojat pamatai labai daug užuodi kvapus, tave smarkiai nusvilina saulė, daug kur gali nuvykti ypač į tokias vietas kur su automobiliu tiesiog nepateksi. Ir žinoma motoroleriui daug lengviau rasti vietą pastatyti.

IMG_1397IMG_1345IMG_1352

3. Paplūdimiai

Koso saloje ypač daug skirtingų paplūdimių kurie tiek kraštovaizdis tiek vandens temperatūra skiriasi kardinaliai.

Agios Theologos Beach

Akmenuotas, banguotas  nedidelis paplūdimys. Tačiau jame yra dušas kuris labai padeda kelionėje norit nusiprausti sūrų jūros vandenį.

Limnionas Beach

Paplūdimys, kuriame gražiausi saulėlydžiai 🙂

Therma Beach

Kurio vienoje dalyje, yra terminis šiltas vanduo apie 40 laipsnių, čia jautiesi lyg sėdėtum jakuzzi.

4. Vulkanas

Nisyros saloje esantis vulkanas, kadangi tokioje vietoje buvau pirmą kartą, tai man paliko didelį įspūdį. Bauginantys garai besiveržiantys iš žemės sieros kvapas, karštis ir nykus vaizdas.

IMG_1554IMG_1549

5. Parsivežti įspūdžiai ir suvenyras

Tai Koso salos duoklė man, nes parsivežiau puikius prisiminimus apie žuvį kuri savo puikiu paruošimu priminė mėsą, nuostabų jausmą ir norą vėl keliauti motoroleriu, nes tai įkvepia svajoti ir mielą bambukinį vėjo varpelį kuris vėjo gūsio pajudintas man primena Koso salą.

Tai tiek drakoniškų įžvalgų apie Koso salą :)
Dalintis: