Į Kroatiją automobiliu. Adrijos pakrantės virtuvė

Keliauti į Kroatija automobiliu, pasirinkome, nes kelias nėra toks jau tolimas ~ 1700 km iki pradinio taško Zadaro. Be to automobiliu keliaujant pamatai ne vieną šalį, besikeičiančią gamtą. Mūsų maršrutas buvo Lietuva, Lenkija, Čekija, Austrija, Slovėnija, Kroatija. Keliauti automobiliu nėra pigu kartais netgi pigiau įsigyti lėktuvo bilietus, nes daugumoje Europos valstybių keliai yra mokami.

Taigi aktualūs dalykai kelyje.

Lenkijoje keliai iki sienos su Čekija nemokami, tualetai daugumoje vietų tai pat.Vietose, kur keliai mokami, yra mokėjimo zonos su „šlakbaumais”, tad nereikia spėlioti ar reikia susimokėti už kelią ar ne. Vietinė valiuta zlotai, bet bekeliaujant daugumoje vietų galima atsiskaityti kortele.

Čekijoje keliai mokami įvažiavus į šalį reikia įsigyti lipduką, kurį reikia klijuoti ant automobilio lango, lipdukas kainuoja apie 200 kronų (vietine valiuta) ~8€. Tualetai mokami.

Austrijoje keliai mokami sistema panaši kaip ir Čekijoje. Kelių mokestis apie 7€. (Eurai vietinė valiuta)

Slovėnijoje kelių mokestis 13€ sistema tokia kaip Čekijoje, Austrijoje. (Vietinė valiuta €)

Kroatijoje yra mokami ir nemokami keliai. Sistema panaši kaip Lenkijoj. Privažiuoji mokėjimo vietą gauni čekį mokamo kelio gale turi susimokėti, mokestis nuskaitomas nuo debetinės ar kreditinės kortelės.

Po maždaug 1000km kirtome Kroatijos sieną, taigi truputis informacijos apie šalį.

  • Vietinė valiuta : Kuna
  • Oras : šiltas malonus liepos mėn. 25-30 laipsnių šilumos.
  • Adrijos jūroje gyvena daug jūros ežių, krantai ir pakrantės akmenuoti, todėl būtina turėti maudynių batus.

Teko apsistoti miestelyje tarp Zadaro ir Splito ” Sveti Petar na moru” apartamentuose Katarina, labai švarūs jaukūs apartamentai, su balkonu iš kurio atsiveria vaizdas į jūrą. Apartamentuose yra visa reikiama virtuvės įranga bei įrankiai. Tačiau nėra orkaitės, todėl negalėjau nieko iškepti. 🙁

Miestelis labai mažas, yra keli restoranai, maža parduotuvėlė, nėra kur įsigyti suvenyrų, pležuose nėra dušų. Kadangi keliaujame automobiliu, tai vykome apsipirkti maisto, suvenyrų į Zadarą. Kadangi neturėjome grynų tai nusiiminėjome pinigus iš bankomato. Kursas 7,38 HRK už 1€ Kroatijoje ne visur galima atsiskaityti banko kortele, mažuose miesteluose, net kavinėse galima atsiskaityti tik grynais.

Kelionės virtuvė

Apsistojome viešbutyje Zemcek Čekijoje miestelyje Mikulov

Vakarieniavome viešbučio restorane. Valgėme lašišos kepsnį bei vištienos kepsnį.

Patiekalai patiekti „ūkiški” daržovės žalios bei troškinti špinatai, lašišos skonis puikus ,daržovės šviežios. Padažas suderintas su maisto patiekimu, porcijos puikaus dydžio, man mažai valgančiai, norintiems pavalgyti sočiau reikia papildomo garnyro.

Vištienos kepsnys patiektas kartu su daržovėmis, tačiau manęs nesužavėjo kepsnio apvoliojimas, jis pasirodė senamadiškas norint padaryti kuo sotesnį kepsnį.

Kepsnio kaina apie 10€

Splitoje lankėmės vietiniame restorane skanavome tuno kepsnio su daržovėmis. Tunas paruoštas puikiai, keptas ant grotelių, nepernelyg sausas, tačiau daržovės priderintos nuobodžiai, šaldytos daržovė neitin dera prie ant grotelių kepto tuno, patiekimas neįspūdingas.

IMG_20180703_153937

Zadare valgėme retorane „Pet Bunara”

Restoranas labai jaukus, nedidukas, aptarnavimas puikus labai graži aplinka. Maisto kainos daugumoje vietų Kroatijoje panašios apie 130-180 kunų už kepsnį. Valgėme rūkytą tuną ir avieną. Rūkytas tunas savo kiekiu daugiau priminė starterį, tačiau man valgančiai tikrai nedaug buvo pats tas.

Aviena buvo patiekta su bulvėmis įviniotomis šonine, bei traškiais svogūnais. Asmeniškai man trūko daržovių, aviena nepakankamai prieskoninga, tačiau neskubu vertinti nes mėgstu sūriai bei aštriai.

Patiekalai puikaus skonio, nepriekaištingai suderinti padažai ir labai gražus patiekimas.

Mano pačios virtuvė:

Kaip ir visada aš stengiuosi kažką pagaminti ir pateikti gražiai. Apsipirkinėjome Lidl ir Spar čia šių parduotuvių daugiausia ir jos didžiausios. Kainos mažesnės Lidle. Produktai pažystami ir patikimi, gal trūksta įvairovės tačiau aš įpratusi prie šios parduotuvės pasiūlos. Daugiausia gaminau pusryčius ir vakarienes. Teko gaminti kiaušinienę su Lidle įsigytais maltinukais su sūriu daržovėmis bei lydytu sūriu ant viršaus.

Na ir visada pasistengiu pagaminti savo „supersumuštinių”

Tai duona arba batonas, lydytas sūrelis arba tepama varškė, na arba kažkoks gardus teputis. Salotos lapas, dešra, mėsa, galima dėti agurką, agurkėlių ar kitų daržovių. Ant viršaus sūris bei prieskoniai.

IMG_20180702_113728

Iš Zadaro regiono persikėlėme į Opatiją, kur apsistojome viloje „Villa Atta” Tvarkinga jauki vila su baseinu.

Taipogi lankėmės Picų restorane ” Roko” Opatijoje

Picos didelės, man pavyko įveikti tik pusę. Valgėme picas su tunu, bei saliami aštrią picą. Picos tikrai skanios padažų prie picų nebuvo, tačiau jų ir neprireikė, ingridientų ant picų nebuvo pagailėta, gausiai tuno, saliami, šoninės, sūrio. Picos padas gan plonas visi ingridientai tarpusavyje suderinti.

Jūros gėrybių restoranas ant jūros kranto Restorane „Vongola”

Valgėme keptą žuvį su rukola ir kalmarus. Porcijos nėra didelės, tasčiau patiekalai puikūs. Tikrai skaniai pagaminti ir estetiškai patiekti. Kainos tikrai nėra mažos, tačiau maisto kokybė atitinka kainą. Norint pavalgyti sočiau vertėtų užsisakyti salotų papildomai, arba kitokio garnyro.

Krk sala

Vieną dieną lankėmės Krk saloje kur pietavome „Bistro Strand” kavinėje, maisto kainos tikrai nedidelės patiekalas iki 10 eur tačiau maistas nėra labai skanus, valgėme grill mix patiekalą kur įvairi mėsa kepama grilyje, tai vištiena, kiauliena, šoninė, dešrelės. Mėsa nesužavėjo, nes buvo guminė ir su mažai prieskonių, na o krevečių rizoto taipogi įspūdžio nepaliko, mažai prieskonių. Taigi restorane pigu bet ne itin skanu.

Opatijoje vakarieniavome „Fish & Fresh taverna”

Tai žuvies restoranas, maistas tikrai labai skanus valgėme tuno pasta bei mano mėgstamą tuno kepsnį. Patiekalai nepriekaištingi, labai skanus puikiai iškeptas tuno kepsnys ir puikaus skonio konservuoto tuno pasta, prie tuno kepsnio vertėtų užsisakyti rukolos arba kitokių salotų.

Lauktuvės

Kiekvienais metais parvežame artimiesiems bei sau lauktuvių. Sau dažniausiai ieškau gražių nematytų daiktų, stiliaus detalių, bei magnetukų, kuriuos kolekcionuoju klijuodama ant šaldytuvo, na o artimiesiem stengiuosi parvežti kažką valgomo, suvartojamo. Pvz prieskonių, muilo, rankšluostėlį, aliejaus. Kroatijoje, galima įsigyti visų šių daiktų bei, medaus ir vietinės gamybos sūrio.

Tai tiek Drakonams maisto iš Kroatijos 🙂

IMG_20180711_130955

Dalintis: